Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne   od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy  przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce  jesteśmy dostępni w wielu miastach  serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

W obudowie kompozytowej z obsługą wewnętrzną MSRk

Stacje transformatorowe SN/nN w obudowie kompozytowej przeznaczone są do zaopatrzenia w energię elektryczną zarówno odbiorców komunalnych, jak i przemysłowych. Dzięki małej powierzchni zabudowy i zwartej konstrukcji nie wymaga zbyt dużego zagospodarowania przestrzeni.

 

Przeznaczenie stacji

Stacje transformatorowe typu MSRk są przystosowane do współpracy z kablową siecią energetyki zawodowej niskiego napięcia oraz średniego napięcia o układzie pierścieniowym, promieniowym, bądź jako stacje końcowe.

 

Stacje służą do zasilania:

 • osiedli mieszkaniowych w aglomeracjach miejskich, 
 • osiedli podmiejskich, wsi i osad, 
 • zakładów przemysłowych, 
 • parków, terenów rekreacyjnych, 
 • jako tymczasowe zasilanie placów budowy.

 

Charakterystyka ogólna stacji

Pełna prefabrykacja stacji i przystosowanie do transportu samochodowego, pozwala na ich ustawienie w miejscu przeznaczenia jako kompletnie wyposażonych. Po ustawieniu wymagają jedynie podłączenia kabli SN, nn, instalacji uziomowej oraz wstawienia i podłączenia transformatora. Obsługa rozdzielnic SN i nn odbywa się ze wspólnego korytarza wewnątrz stacji.

Zasilanie do stacji doprowadzane jest poprzez przepusty kablowe. Stacje można ustawiać na zagęszczonym podłożu z podsypką piaskowo-cementową lub na ławach fundamentowych.

W stacjach zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, umożliwiające maksymalne ograniczenie jej wymiarów. Długość stacji jest dobierana indywidualnie do potrzeb Klienta i wyposażenia, z zakresu od 2900 do 6000 mm; szerokość stacji jest stała i wynosi 2450 mm.

 

Charakterystyka budynku stacji

Szkielet stacji jest wykonany z profili stalowych spawanych. Poszycie stacji jest wykonywane z płyt kompozytowych o podwyższonej klasie palności.

Wnętrze stacji malowane jest wodoodporną farbą dyspersyjną na kolor biały lub szary. Miejsca narażone na wyciek oleju z transformatora są pokryte 3-krotnie farbą olejoodporną.

Ściany zewnętrzne w miejscu bezpośredniego kontaktu z ziemią mogą być dodatkowo zabezpieczone 2-krotną warstwą specjalnej powłoki uszczelniającej (Inertol).

Dach jest wykonywany z płyt kompozytowych w wersji standardowej jako dwuspadowy.

Grubość ścian stacji wynosi 10 cm.

Drzwi i żaluzje wentylacyjne montowane w stacjach są wykonane z ocynkowanej blachy stalowej i malowane na standardowy kolor lub inny, z palety kolorów RAL.

Z uwagi na środowisko naturalne, do produkcji budynku stacji używane są tylko i wyłącznie surowce podlegające ponownemu przetworzeniu, nie zanieczyszczające środowiska naturalnego.

 

Charakterystyka wyposażenia stacji

Stacje MSRk mogą być wyposażone w dowolnego typu transformator olejowy hermetyczny, bez konserwatora oleju, o mocy do 630kVA.

 

Rozdzielnice SN mogą stanowić:

 • rozwiązania rozdzielnic stałopowietrznych typu RSNb produkcji naszej produkcji z wyposażeniem w rozłączniki typu NAL/NALF
 • rozwiązania rozdzielnic typu SYStem-6, naszej produkcji z aparatami w izolacji SF6
 • rozwiązania innych producentów rozdzielnic SN (m. innymi z SF6) takich producentów jak: SIEMENS, EATON, ABB, Schneider Electric, ORMAZABAL

Rozdzielnice nN typowo mogą stanowić rozwiązania rozdzielnic niskiego napięcia, naszej produkcji typu:

 • RNNr o prądzie znamionowym do 1600A
 • RNes o prądzie znamionowym do 3000A.

Rozdzielnice nN typu RNNr najczęściej w polach odpływowych wyposażone są w rozłączniki bezpiecznikowe listwowe. Najczęściej stosowane są rozdzielnice wyposażone w 4, 8, 10 lub 12 pól odpływowych z rozłącznikami listwowymi typu: NSL, ARS SL, ZLBM.

Moc zainstalowanego transformatora do 630 kVA
Typ transformatora olejowy, hermetyczny, bez konserwatora, każdego typu
Częstotliwość 50 Hz
Napięcie znamionowe 17,5 kV; 24 kV
Stopień ochrony IP 43
Klasa obudowy ze względu na nagrzewanie 10
Materiały do pobrania