Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne   od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy  przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce  jesteśmy dostępni w wielu miastach  serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

W obudowie metalowej

Stacje transformatorowe w obudowie metalowej wykonane na potrzeby sieci o niskich i średnich napięciach. Obsługiwane z zewnątrz maja charakter małogabarytowy i sprawdzają się szczególnie w warunkach miejskich. Tego typu rozwiązanie charakteryzuje między innymi funkcjonalność i możliwość szybkiego montażu. Przeznaczenie: obsługa sieci zasilania pierścieniowego.

Przeznaczenie stacji

Stacje transformatorowe typu MSMs są przystosowane do współpracy z kablową siecią energetyki zawodowej niskiego napięcia oraz średniego napięcia o układzie pierścieniowym, promieniowym, bądź jako stacje końcowe.

Stacje służą do zasilania:

 • osiedli mieszkaniowych w aglomeracjach miejskich, 
 • osiedli podmiejskich, wsi i osad, 
 • zakładów przemysłowych, 
 • parków, terenów rekreacyjnych, 
 • jako tymczasowe zasilanie placów budowy.

Charakterystyka ogólna stacji

Pełna prefabrykacja stacji i przystosowanie do transportu samochodowego, pozwala na ich ustawienie w miejscu przeznaczenia jako kompletnie wyposażonych. Po ustawieniu wymagają jedynie podłączenia kabli SN, nn, instalacji uziomowej oraz wstawienia i podłączenia transformatora. Obsługa rozdzielnic SN i nn odbywa się ze wspólnego korytarza wewnątrz stacji.

Zasilanie do stacji doprowadzane jest poprzez przepusty kablowe. Stacje można ustawiać na zagęszczonym podłożu z podsypką piaskowo-cementową lub na ławach fundamentowych.
W stacjach zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne, umożliwiające maksymalne ograniczenie jej wymiarów. Długość stacji jest dobierana indywidualnie do potrzeb Klienta i wyposażenia, z zakresu od 3000 do 8000 mm. Stacje transformatorowe typu MSMs produkowane są w dwóch typowych szerokościach 2200 mm i 2550mm.

Charakterystyka budynku stacji

Konstrukcja kontenera wykonana jest jako konstrukcja stalowa ze szkieletem nośnym. Zewnętrzna obudowa z przetłaczanej blachy z powłoką cynkową, panelowa. Wewnętrzna obudowa złożona z ekranów z blach stalowych malowanych. Konstrukcja kontenera oraz obudowa wewnętrzna malowane proszkowo, farbami poliestrowymi. Obudowa zewnętrzna malowana farbami wg ustalonej z Zamawiającym kolorystyki. Zabezpieczenie antykorozyjne kontenera dostosowane jest zgodnie z PN-71/H-04651, do środowiska o umiarkowanie silnej agresywności korozyjnej, odporne na silne zapylenie oraz występowanie w atmosferze gazów działających korozyjnie. Ściany, o grubości minimalnej 8 cm, ocieplone wełną mineralną. Dach kontenera ocieplony wełną mineralną, odpowiednio ukształtowany, umożliwiający odprowadzenie wody deszczowej poza osłony. Kształt dachu w zależności od potrzeb może być dwuspadowy lub jednospadowy. Podłoga kontenera pokryta wykładziną z materiału nie przewodzącego, ocieplona wełną mineralną o grubości 7 cm. Konstrukcją nośną kontenera jest rama posadowcza, wykonana z kształtowników hutniczych. W zależności od obciążeń przewidywanych w kontenerze oraz od długości kontenera rama będzie miała wysokość od 10, do 20 cm.

W przypadku, gdyby stacja miała być wykonana jako przesuwna, dodatkowo istnieje możliwość wykonania płóz. W stacji przewiduje się drzwi do przedziału obsługi oraz do przedziału transformatora. Niemniej jednak każdorazowo układ drzwi jest uzgadniany z Klientem.

Stacja jest przystosowana do transportu, podnoszenia i przestawiania w całości wraz z transformatorem. Przy czym należy zachować szczególną ostrożność przy przestawianiu stacji ze względu na masę transformatora lub transformatorów.
Posadowienie stacji może zostać wykonane na wylewanych ławach betonowych ewentualnie
na wylewanych lub prefabykowanych bloczkach betonowych

Charakterystyka wyposażenia stacji

Stacje MSMs mogą być wyposażone w dowolnego typu transformator olejowy hermetyczny, bez konserwatora oleju, o mocy do 630kVA.

Rozdzielnice SN mogą stanowić:

 • rozwiązania rozdzielnic stałopowietrznych typu RSN produkcji ELEKTROLAND/ELEKTROSPARK z wyposażeniem w rozłączniki OM, OR, NAL lub KL w wariantach do mocowania na wprost (RSNp) lub z mocowaniem odwrotnym (tylnym - RSNt), 
 • rozwiązania rozdzielnic typu SYStem-6, produkcji ELEKTROSPARK z aparatami w izolacji SF6
 • rozwiązania innych rozdzielnic SN (m. innymi z SF6) takich producentów jak: SIEMENS, EATON, ABB, Schneider Electric, ALSTOM, ORMAZABAL Polska. 

Rozdzielnice NN typowo mogą stanowić rozwiązania rozdzielnic niskiego napięcia, produkcji ELEKTROLAND w wykonaniu:

 • z rozłącznikami głównymi typu SIRCO, SALIT, RA, OETL - rozdzielnice typu RNNr, 
 • z rozłącznikami głównymi listwowymi BSL, NSL-4 lub ARS-4 - rozdzielnice typu RNNb. 

Rozdzielnice NN mogą zawierać 4, 8, 10 lub 12 pól odpływowych z rozłącznikami listwowymi typu SLBM, NSL, SL, ARS, XLBM lub VE.

Podstawowe dane techniczne stacji

Moc zainstalowanego transformatora do 630 kVA
Typ transformatora olejowy, hermetyczny, bez konserwatora, każdego typu
Częstotliwość 50 Hz
Napięcie znamionowe 17,5 kV; 24 kV
Stopień ochrony IP 43
Klasa odporności ogniowej ścian REI 60, REI 120
Materiały do pobrania