Energetyków 15
20-468 Lublin
fax: -
Projektujemy, produkujemy, wykonujemy, malujemy DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Projektujemy,
produkujemy, wykonujemy, malujemy
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH USŁUG
Materiały elektryczne     od czołowych producentów DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Materiały elektryczne
od czołowych producentów
DOSTARCZAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ NA RYNKU
Wygodne zakupy   przez sklep internetowy a w nim: <span>	indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa</span>
Wygodne zakupy
przez sklep internetowy a w nim:
indywidualny cennik, szybka dostawa, najlepsze ceny, kompleksowa obsługa
Nasze oddziały w Polsce   jesteśmy dostępni w wielu miastach   serdecznie zapraszamy
Nasze oddziały w Polsce
jesteśmy dostępni w wielu miastach
serdecznie zapraszamy

Aktualności

01 07 2024
Jak prawidłowo obliczyć zużycie prądu?
Nieustanny wzrost kosztów energii elektrycznej i coraz wyższe rachunki za prąd skłaniają wielu Polaków do poszukiwania potencjalnych oszczędności poprzez efektywniejsze zarządzanie zużyciem energii. W praktyce oznacza to obliczanie zużycia prądu przez znajdujące się w naszych domach i mieszkaniach urządzenia elektryczne i podejmowanie decyzji co do sposobu wykorzystania tych, których pobór mocy w największym stopniu podnosi miesięczne rachunki. W tym artykule opisujemy, jak obliczyć zużycie prądu, podajemy wzór na dokładne wyliczenie poboru prądu i wskazujemy, do czego jeszcze takie obliczenia mogą okazać się przydatne.
więcej
27 06 2024
Zanieczyszczenie światłem - jak prawidłowy projekt oświetlenia może temu zapobiec?
Zanieczyszczenie światłem (określane także jako smog świetlny) staje się coraz poważniejszym problemem, który dotyczy już nie tylko największych miast na świecie, ale z roku na rok nasila się w praktycznie każdym zurbanizowanym obszarze oraz bezpośrednim sąsiedztwie takich terenów. I choć głównym następstwem występowania zanieczyszczeń świetlnych jest na pozór jedynie redukcja widoczności nocnego nieba nad miastami, konsekwencje tego zjawiska są zdecydowanie poważniejsze i znacznie bardziej złożone. W tym artykule omawiamy, czym jest zanieczyszczenie światłem, jakie są jego skutki dla środowiska naturalnego, jak zanieczyszczenie światłem wpływa na ludzi oraz w jaki sposób prawidłowy projekt oświetlenia może pomóc w jego redukcji.
więcej
18 05 2024
Układy sieciowe - TN-C, TN-S, TN-C-S - wszystko co musisz wiedzieć
Energia elektryczna jest doprowadzana do odbiorcy końcowego za pośrednictwem sieci przesyłowej, jednak w zależności od specyfiki odbiorcy, instalacja elektryczna może przyjmować różne formy (układy sieciowe), różniące się od siebie pod względem zastosowanych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwporażeniowej, uziemienia czy liczby przewodów czynnych, neutralnych i ochronnych. W tym artykule opisujemy układy sieciowe, które są powszechnie stosowane w przypadku instalacji elektrycznych niskiego napięcia, najczęściej spotykanych w indywidualnych gospodarstwach domowych i szeroko rozumianym budownictwie mieszkaniowym.
więcej
29 04 2024
Protokół przeglądu instalacji elektrycznej - co jest istotne?
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami przegląd instalacji elektrycznej jest zobowiązany wykonywać właściciel bądź zarządca każdego obiektu budowlanego wyposażonego w instalację elektryczną. Zależnie od przeznaczenia budynku oraz jego rodzaju, przeglądy instalacji należy wykonywać co określony czas, a po zakończeniu każdego przeglądu konieczne jest sporządzenie protokołu potwierdzającego wykonanie wymaganych ustawowo czynności. Poniżej szczegółowo opisujemy, jak często należy przeprowadzać przeglądy instalacji elektrycznej, co powinien zawierać protokół i na czym zgodnie z przepisami prawa powinien polegać przegląd instalacji elektrycznej w domu bądź mieszkaniu.
więcej
29 04 2024
Przyłącze prądu do działki - na czym polega cały proces?
Przyłącze prądu do działki (przyłącze energetyczne) jest bezwzględnie konieczne na każdej działce budowlanej, a coraz częściej na wykonanie takiego przyłącza decydują się również właściciele działek rekreacyjnych, a nawet rolnych. Przyłączenie prądu do działki wymaga jednak wielu formalności, spełnienia określonych warunków, jest także czasochłonne, dlatego poniżej szczegółowo opisujemy, co trzeba zrobić, żeby podłączyć prąd na działce, z jakimi procedurami formalnymi się to wiąże i na jakie koszty należy być przygotowanym.
więcej
23 02 2024
Projektowanie rozdzielnicy elektrycznej - wymagania przy projektach
Projektowanie rozdzielnicy elektrycznej powinno odbywać się zgodnie z najnowszymi obowiązującymi regulacjami w tym zakresie. Zostały one opracowane w celu usprawnienia prac projektowych i stworzenia jednolitego standardu, którego wykorzystanie przekłada się na zauważalną poprawę jakości oraz bezpieczeństwa rozdzielnic, a także na redukcję kosztów związanych z pracami projektowymi i późniejszą realizacją projektu. Jak zatem powinno przebiegać projektowanie rozdzielnicy elektrycznej zgodnie z obowiązującą obecnie normą PN-EN IEC 61349?
więcej
więcej aktualności